Cirkas
Politikų atsakomybės praktiką čekiukų istorijoje formuos apeliaciniai teismai

dobrovolskaVadinamosios čekiukų istorijos bylose politikų atsakomybės praktiką turėtų formuoti apeliacinės instancijos teismai, sako teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

„Šiuo atveju, (bylose – BNS) turime skirtingas faktines aplinkybes. Tai esu tikra, kai turėsime jau apeliacijas išnagrinėtas, teismų praktika bus suformuota, ji bus vieninga (...). Jei neklystu, dar nėra nė vienos bylos, kuri būtų išnagrinėta apeliacijos. Tai turbūt tame etape ir galėtumėme kalbėti apie vieningą praktiką“,  – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė.

„Dabar kvestionuoti, kodėl nėra vieningos praktikos, kai net nepasiekia šito etapo, kai galėtų ji būti suformuota, turbūt, šiek tiek anksčiau laiko klausimai keliami“, – pridūrė ji.

Visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus akciją „Skaidrinam“, teisėsauga pradėjo keliasdešimt tyrimų dėl piktnaudžiavimo savivaldos politikų išmokomis.

Kai kuriose bylose pirmosios instancijos teismai jau yra priėmę sprendimus skirdami esamiems ar buvusiems savivaldybių politikams baudas, įpareigodami grąžinti neteisėtai panaudotus pinigus.

Daliai buvusių ar esamų tarybų narių, tarp jų – ir Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui, teismai yra pritaikę ir draudimus būti skiriamiems į pareigas.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode