Artimiausiu metu į renovaciją žengs dar beveik 500 šalies daugiabučių

renovacijaGegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų. Kadangi šie skaičiai ženkliai viršija kvietimui numatytą 100 mln. eurų sumą, bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas. Jeigu po vertinimo lieka projektų, neįtrauktų į einamaisiais metais finansuojamų renovacijos projektų sąrašą, sudaromas rezervinis sąrašas. Skyrus papildomą finansavimą, visi rezerviniame sąraše esantys projektai gali būti perkelti į einamaisiais metais finansuojamų atnaujinimo projektų sąrašą.

Kompensacijos dujoms išliks iki šių metų pabaigos

pabaigVyriausybė pritarė Energetikos ministerijos pateiktam siūlymui antrąjį šių metų pusmetį iš dalies kompensuoti gyventojams gamtinių dujų kainą ir tam numatoma skirti 54 mln. eurų. Gyventojams kompensacija bus administruojama automatiškai ir atsispindės sąskaitose. 

Statybos produkcijos sertifikavimo centras perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui

statybosTrečiadienį Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU). Tai sudarys palankias sąlygas VGTU studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą, keistis žiniomis, gerąja patirtimi.

Tegu lietuviškose pievose nebemėlynuoja invaziniai lubinai

lubinaiVažiuojant per Lietuvą jau galima pastebėti mėlynuojančius plotelius pievose ir pakelėse – tai pradedantys žydėti lubinai. Lubinai yra invazinė, viena labiausiai plintančių augalų rūšių, jų negalima auginti, dauginti, parduoti, mainyti. Aplinkosaugininkai ragina kuo daugiau lubinų skinti ir taip padaryti gerą darbą gamtai. Jeigu jų pridygo sode, sodyboje, aplink namą, reikėtų iškasti arba reguliariai šienauti kol dar nesubrandino sėklų.

Kaip ir kur tikrai apsimoka pasiimti paskolą?

paskola1Paskolos skirtingiems žmonėms gali prireikti dėl labai įvairių priežasčių. Kartais nutinka nenumatytų problemų su sveikata. Retkarčiais sugenda svarbus daiktas, kurį greitai reikia pakeisti nauju. Be abejo, dalis asmenų paskolą pasiima ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, norėdami įsigyti automobilį ar telefoną. Visgi, stipriai konkuruojančioje rinkoje įmonės bando suteikti vis geresnių pasiūlymų, kurių žmonės negalėtų atsisakyti. Kita vertus, tinkama bendrovė kiekvienam asmeniui gali reikšti labai skirtingus dalykus. Tad, kur ir kaip apsimoka pasiimti paskolą? Į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia?

Lietuvoje – didelis miško gaisrų pavojus – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos miškininkams

pavojusŠalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.

Gamtininkai ragina be reikalo neliesti gyvūnų jauniklių

neliestiGamtoje šiuo metu – naujos gyvybės metas. Paukščiai rūpinasi besiplunksnuojančiais mažyliais, žvėrys savo guoliuose glaudžia neseniai į pasaulį atėjusius jauniklius. Tačiau visko pasitaiko: kartais paukščiukai iškrenta iš lizdų, o žvėriukai pasimeta nuo tėvų. Žmonėms jie atrodo bejėgiai, todėl kyla noras juos gelbėti. Gamtininkai ragina be reikalo neliesti ir buožgalvių, žalčiukų, vėžliukų ar driežų jauniklių ir primena, kad laukinius gyvūnus imti iš gamtos galima tik tada, kai jie sužeisti, jiems tikrai reikia pagalbos.

Aplinkos ministerija pradeda vykdyti daugiabučių kvartalinės renovacijos iniciatyvą

kvartaPo Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva būtų įgyvendinta ir išbandyta.  

Kokiais aksesuarais aprūpinti pirtį?

pirtisKad pirtyje galėtume jaustis jaukiai ir komfortiškai, reikalinga ne tik gera pirties krosnelė, puikus garas, bet ir praktiški ir tuo pačiu elegantiški aksesuarai. Pirtyje puikiai atrodo mediniai kubiliukai, kaušeliai vandeniui semti, veltinės pirštinės, beržinės, ąžuolinės ir liepinės vantos, chalatai, rankšluosčiai, šlepetės, kepuraitės ir pan.

Tobulinama energetikos ekstremalių situacijų valdymo schema

situacijuVyriausybė pritarė Energetikos ministerijos pateiktiems siūlymams dėl veiklos organizavimo susiklosčius ekstremaliai energetikos padėčiai. Įstatymo projektu siekiama užtikrinti energetinių resursų tiekimą gyvybiškai svarbioms valstybės institucijoms ir nustatomos atsakomybės savivaldos lygmenyje.   

Pratęstas terminas teikti paraiškas centrinės valdžios pastatams atnaujinti

pastatamsPraėjusių metų pabaigoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas centrinės valdžios viešųjų pastatų atnaujinimui didinant jų energinį efektyvumą pratęstas iki š. m. liepos 31 d. arba kol baigsis kvietimui skirtos lėšos.

Pagal šį kvietimą viešųjų pastatų atnaujinimui skirta 40 mln. eurų iš Modernizavimo fondo. Priemonę inicijavo Energetikos ministerija.

Kada ir kaip tvarkyti vandens telkinių pakrantes?

pakrantesŽmonės dažnai nori sužinoti, nuo ko pradėti, jei nori sutvarkyti ežero pakrantę arba pašalinti švendres, dumblo sankaupas ir įsirengti poilsio vietą prie vandens. Taip pat, ar galima naudotis technika, kokius prašymus ir kam reikia teikti. Aplinkos apsaugos agentūra primena, į ką reikia atkreipti dėmesį prieš užsiimant šiais darbais.

Saulės kolektoriai ir energetikos ateitis: Pažanga ir naujovės

elektrinnePasauliui toliau kovojant su klimato kaitos ir iškastinio kuro išsekimo bei mažėjimo iššūkiais, alternatyvių energijos šaltinių poreikis tapo kaip niekad aktualus. Vienas iš perspektyvių sprendimų - saulės kolektoriai, kurie panaudoja saulės galią elektrai arba šilumai gaminti. Pastaraisiais metais patobulinus saulės kolektorių technologiją ir įdiegus naujovių, pastaraisiais metais šis atsinaujinantis energijos šaltinis tapo dar efektyvesnis, įperkamesnis ir prieinamesnis. Šiame straipsnyje e-aquajazz.lt ekspertai aptaria kai kuriuos iš šių laimėjimų ir jų reikšmę ateities energetikai.

1 mlrd. Lietuvos ekonomikai: darbuotojų įgūdžiams tobulinti – 7,5 mln. eurų

tobulintiLietuvos labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) bei verslo ir mokslo institucijų darbuotojų gebėjimams tobulinti bus skiriama 7,5 mln. eurų. Tai dar viena priemonė iš 1 mlrd. eurų plano Lietuvos ekonomikai stiprinti.

Inovacijų agentūra kartu su partneriais – verslo asociacijomis, mokslo ir studijų institucijomis, viešosiomis įstaigomis – įgyvendins įvairias veiklas, kuriomis bus stiprinami darbuotojų gebėjimai: teikiamos inovacijų srities konsultacinės, verslumo skatinimo, įmonių konkurencingumo didinimo, inovacijų paramos paslaugos.

Žiedinės ekonomikos proveržiui skatinti – 7,8 mln. eurų subsidijų

skatintiAplinkos ministerija siūlo priemones skatinti smulkųjį verslą, teikiantį pakartotinio daiktų naudojimo, remonto paslaugas, vykdantį tvarią, išteklius tausojančią gamybą. Taip pat edukacinėms programoms, kurios mažintų atliekų susidarymą, skatintų tausų išteklių, maisto vartojimą, kuo ilgesnį ir pakartotiną daiktų naudojimą. Veikloms finansuoti planuojama skirti 7,8 mln. eurų.

Kad refinansavimas netaptų finansine našta: svarbiausi klausimai ir atsakymai

paskolosKreditų ir paskolų refinansavimas – sparčiai populiarėjanti finansinė paslauga, dominanti vis daugiau Lietuvos gyventojų. Refinansavimas padeda išvengti įsiskolinimų, leidžia sujungti turimas paskolas ir grąžinti jas mažesnėmis palūkanomis, tačiau yra keletas aspektų, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš kreipiantis į kredito bendrovę. Taigi, – kas yra refinansavimas, kokiose situacijose jis naudingas ir ką reikėtų žinoti, kad išvengtumėte bet kokių nemalonių staigmenų.

Pelėdos – jautrūs aplinkos pokyčiams paukščiai

peledosBiologinės įvairovės dieną Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro ekspertė ornitologė dr. Gintarė Grašytė supažindina su pelėdų situacija Lietuvoje. Pelėdų rūšys yra labai skirtingos tiek savo dydžiu, tiek gyvenamąja aplinka, bet visos jos – trikdymui ir aplinkos pokyčiams jautrūs paukščiai, kurių apsauga yra sudėtinga.

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: startuolių vystymui – 8,5 mln. eurų

ekoEkonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama startuolių kūrimą, vystymą ir plėtrą, skelbia 8,5 mln. eurų kvietimą Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono verslui ir viešąsias paslaugas šiame regione teikiančioms viešosioms ir privačioms įstaigoms. Investicijos bus skirtos startuolių preakceleravimui ir inkubavimui, taip pat sudaroma galimybė startuoliams dalyvauti hakatonuose.

Simonas Gentvilas: statybos leidimų išdavimą sutrumpinsime 6-8 mėnesiais

lediAplinkos ministerija parengė Statybos įstatymo ir 11 lydinčiųjų įstatymų pakeitimus, kuriais siekiama skaidrinti ir spartinti statybos procesus, mažinti administracinę naštą, gerinti aplinkos kokybę. Siūloma sutrumpinti statybą leidžiančių dokumentų (SLD) išdavimo terminus – panaikinti perteklinius, pasikartojančius reikalavimus, išsaugant ir kai kuriomis priemonėmis gerinant kokybę, sumažinti valstybės ir savivaldybių institucijų dalyvavimo šiame procese apimtį, vietoje trijų šiuo metu esamų projektavimo etapų palikti du – projekto koncepcijos ir statinio projekto etapus. 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode