A. Romanovskis: draudimo įmoka brangintų ir kitas paslaugas

draudimoFinansų ministerijai kaip vieną galimų papildomo gynybos finansavimo šaltinių pasiūlius apmokestinti dalį draudimo sutarčių, Lietuvos draudikų asociacijos vadovas sako, kad toks mokestis brangintų net tik draudimo, bet ir kitų sektorių paslaugas.  

Dauguma gyventojų rusiškų programų nepasigenda, bet 14 proc. jas dar žiūri

programuDauguma Lietuvos gyventojų nepasigenda rusiškų televizijų programų, bet 14 proc. jas dar žiūri, rodo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos užsakymu atlikta apklausa.

Paklausti, ar pasigenda rusiškų kanalų Lietuvoje, keturi iš penkių apklaustųjų tvirtino tokio trūkumo nejuntantys, ypač jų nepasigenda jaunimas iki 29 metų – taip teigė daugiau kaip 90 proc. to amžiaus apklaustųjų.  

Dalis žemdirbių atstovų tikisi, kad G. Nausėda pakeis ministrą, kiti nemato prasmės

prasmesPerrinktam prezidentui Gitanui Nausėdai užsiminus apie ketinimus pakeisti kai kuriuos dabartinės Vyriausybės ministrus, tikėtina, ir žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką, Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) pirmininkas Ignas Hofmanas sako, jog organizacija jokio kito kandidato nesiūlo, tačiau realiausiu ministru laikytų ministerijai jau vadovavusį konservatorių Kazį Starkevičių.

Ekonomistas G. Nausėda perrinktas Lietuvos prezidentu

nausedasuadamkumi60-metis ekonomistas Gitanas Nausėda sekmadienį perrinktas Lietuvos prezidentu.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, prezidento rinkimus antrajame ture jis laimėjo triuškinančiu skirtumu – sulaukė daugiau kaip 76 proc. rinkėjų palaikymo. 

Balsavimas iš anksto savivaldybėse baigėsi: sulaukta beveik 166 tūkstančių rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas rinkdami Prezidentą antrajame rinkimų ture iš viso balsavo beveik 166 tūkst. rinkėjų.

Preliminariais VRK duomenimis, iki ketvirtadienio 20 val., rinkėjų aktyvumas pasiekė beveik 7 proc. nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Apie 100 protestuotojų prie Vyriausybės prašė didesnių pensijų

pensijuApie 100 protestuotojų prie Vyriausybės rūmų trečiadienį surengtame mitinge prašė didesnių pensijų ir „Sodros“ pensijų rezervo perskirstymo.

Mitingą organizavusios Nacionalinės bočių bendrijos asociacijos pirmininkės Vilijos Tūrienės teigimu, norima, kad pensijos būtų padidintos bent „truputį“.

I. Hofmanas: ūkininkams kuro akcizų didinimas nepatiktų, prie gynybos turi prisidėti visi

akcizuFinansų ministerijai pasiūlius gynybos finansavimą didinti, be kita ko, keliant akcizus visų rūšių kurui, įskaitant žaliąjį ūkininkų dyzeliną, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas sako, jog žemdirbiai į tokį pokytį reaguotų neigiamai.

„Žemdirbių bendruomenė tą žinią sutiktų priešiškai ir žemdirbiai visada jautriai į tą reaguoja, į norus didinti akcizą kurui, būtent dėl to pačio principo, dėl teisingumo principo. (...) Aš asmeniškai manyčiau taip, kad prie gynybos turi prisidėti visi gyventojai, absoliučiai visi, tai teisingiausia būtų, pavyzdžiui, PVM (pridėtinės vertės mokestį – BNS) vienu procentu padidinti“, – trečiadienį BNS sakė I. Hofmanas.

Parlamentarai pradėjo svarstyti įpareigojimą gauti QR kodą norint dirbti su vaikais

vaikaisSu vaikais norintys dirbti žmonės privalėtų turėti specialų kodą, kad nėra teisti už sunkius ir seksualinius nusikaltimus, o darbdaviai būtų įpareigoti reguliariai tikrinti tokius asmenis.

Tokioms įstatymų pataisoms po pateikimo antradienį pritarė 95 Seimo nariai, susilaikė 12 parlamentarų. Toliau jos bus svarstomos komitetuose, o į Seimo salę planuoja grįžti birželio 18 dieną.

Opozicija sako remianti dalį siūlymų dėl gynybos finansavimo, tikisi susitarimo

remiantiSeimo opozicija remia solidarumo mokesčio bankams galiojimo pratęsimą, siūlo skolintis iš gyventojų, apkarpyti energetikos sektoriaus viršpelnius.

Vis tik dalis parlamentarai kritikuoja Finansų ministerijos siūlymus lėšas gynybai kaupti apmokestinant draudimo sektorių, didinant kai kuriuos akcizus, keliant pelno mokestį.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode