V. Zelenskis: abejonės dėl Ukrainos narystės NATO didina grėsmę Europai

abejonesUkrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį perspėjo Europos lyderius, kad bet kokios jų abejonės dėl Kyjivo priėmimo į NATO paskatins Rusiją pulti daugiau šalių.

„Turime nepamiršti, kad kiekviena abejonė, kurią parodome čia, Europoje, yra griovys, kurį Rusija neabejotinai bandys užimti“, – sakė jis Europos viršūnių susitikime Moldovoje.

JK viešintis V. Zelenskis sako besitikintis greito sprendimo dėl naikintuvų

greitoUkrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį po susitikimo su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Rishi Sunaku (Rišiu Sunaku) pareiškė, kad tikisi greitai pasiekti susitarimą dėl naikintuvų iš Vakarų partnerių jo šaliai.

V. Zelenskis teigė, kad artimiausiu metu bus paskelbti svarbūs sprendimai dėl, kaip jis vadina, lėktuvų koalicijos karui su Rusija sukūrimo, tačiau dar reikia šiek tiek padirbėti.

Serbijoje dešimtys tūkstančių žmonių po dvejų šaudynių protestavo prieš smurtą

dvejuSerbijos sostinėje pirmadienį demonstracijoje dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, reikalavusių aukščiausio rango pareigūnų atsistatydinimo ir smurto nušvietimo ribojimo žiniasklaidoje.

Demonstracijoje „Serbija prieš smurtą“ po praėjusią savaitę šią Balkanų šalį sukrėtusių šaudynių, kai per mažiau nei 48 valandas buvo nužudyta 17 žmonių, įskaitant devynis Belgrado mokykloje, susirinko protesuotojai iš visų Serbijos politinių grupių.

Dauguma britų pritaria monarchijos išsaugojimui – apklausa

brituDauguma britų nori išsaugoti monarchiją, bet karaliui Charlesui III (Karoliui III) trūksta jaunimo paramos, rodo pirmadienį paskelbti naujos apklausos rezultatai.

Likus mažiau nei dviem savaitėms iki Charleso III karūnacijos paskelbta, kad 58 proc. respondentų pritaria monarchijos išsaugojimui, o 26 proc. teikia pirmenybę renkamam vyriausybės vadovui. 16 proc. sociologinių tyrimų agentūros „YouGov“ apklausos dalyvių nurodė nežinantys, kaip atsakyti.

Suomija tapo 31-ąja NATO nare

suoSuomija antradienį tapo 31-ąja NATO nare, ir šis istorinis strateginis pasikeitimas, kurį išprovokavo Maskvos karas Ukrainoje, reiškia, kad JAV vadovaujamo gynybos aljanso siena su Rusija pailgėja dvigubai.

V. Zelenskis: bet kokia Rusijos pergalė gali būti pavojinga

pavojingaUkrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį interviu naujienų agentūrai AP perspėjo, kad jei jo šalis nelaimės užsitęsusio mūšio svarbiame rytiniame Bachmuto mieste, Rusija gali pradėti telkti tarptautinę paramą susitarimui, dėl kurio Ukrainai gali tekti eiti į nepriimtinus kompromisus.

Prie Italijos krantų nuskendus laivui žuvo daugiau nei 40 migrantų

zvake78Daugiau kaip 40 migrantų, tarp jų vos kelių mėnesių kūdikis, žuvo anksti sekmadienį perkrautai valčiai nuskendus audringoje jūroje prie Italijos pietinio Kalabrijos regiono, pranešė gelbėjimo tarnybos.

„Šiuo metu pavyko išgelbėti 80 žmonių, įskaitant tuos, kuriems po nuskendimo pavyko pasiekti krantą“, – sakoma pakrančių apsaugos tarnybos pranešime.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode