Cirkas
D. Kreivys – leidimas pertekline elektra aprūpinti šeimos narius sugriautų visą schemą

nariusEnergetikos ministras Dainius Kreivys nepritaria grupės parlamentarų siūlymui gaminantiems vartotojams leisti pagamintą perteklinę elektrą skirti šeimos nariams. Anot jo, priėmus tokį siūlymą  jau susiformavusi gaminančių vartotojų schema ateityje galėtų sugriūti.

„Manau, kad to nereikėtų daryti, nes turime schemą, kuri dabar veikia. Girdime, kad turbūt kitą kartą skundžiasi ir tiekėjai, kad jie turi nuostolį, nors tie nuostoliai ir nėra patvirtinti. (...) Bet turbūt nereikėtų žaisti su schemos tvarumu, (reikia – BNS) palikti taip, kaip yra, ir leisti natūraliai jai vystytis tokiuose rėmuose, kokius dabar mes turime“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė D. Kreivys.  

Pasak ministro, priėmus tokį siūlymą modelyje atsirastų komercinių apraiškų, o ateityje tai galėtų sugriauti ir jau susiformavusią gaminančių vartotojų schemą.  

„(Sąvoka – BNS) gaminantis vartotojas yra užkoduota pačiame pavadinime – aš gaminu ir vartoju. Jeigu tu gamini ir nevartoji, tai turbūt tu nebesi gaminantis vartotojas, o esi gamintojas. Ir turbūt gamintojui turėtų būti taikoma visai kita schema“, – teigė D. Kreivys.

„Jeigu visi žmonės taps gamintojais, turbūt natūralu, kad ta schema, kuri yra dabar, negalės egzistuoti“, – pridūrė jis.

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) teigia, kad gaminantiems vartotojams pagaminta pertekline elektra aprūpinant kitoje nei gamybos vieta esančius ir ją kitu nei gamybos laiku naudojančius giminaičius, iškiltų tinklo disbalanso problema. 

„Tokį pokytį įgyvendinus, augs disbalanso suvaldymo kaštai, kuriuos patirs nepriklausomi elektros energijos tiekėjai. Šiuos kaštus dengs visi tinklo klientai, todėl reikalingi sprendimai, kurie augančią gamybą sietų su vartojimu“, – komentare ketvirtadienį BNS teigė ESO.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis šią savaitę įregistravo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo 2025 metų gaminantiems vartotojams leisti pagamintą perteklinę elektrą skirti šeimos nariams – tėvams, vaikams, broliams, seserims.   

Parašais projektą parėmė dar apie keturios dešimtys opozicijos ir valdančiųjų atstovų. 

Dabar saulės elektrinės ir visų statinių, kuriems padalinama joje pagaminta elektra, savininkas turi būti tas pats asmuo. 

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode